ОЦІНКА ВПЛИВУ НА ДОВКІЛЛЯ (ОВД)

Оцінка впливу на довкілля (ОВД) – це процедура визначення ступеня та інтенсивності впливу планової діяльності на довкілля, яка передбачає підготовку звіту з оцінки впливу на довкілля, проведення громадського обговорення, аналізу інформації наданої у звіті з ОВД, а також інформації, отриманої від громадськості під час громадського обговорення та надання висновку з оцінки впливу на довкілля уповноваженим органом, що враховує результати аналізу.
Порядок проведення процедури оцінки впливу на довкілля (ОВД):
  1. Визначення необхідності проведення ОВД, віднесення планової діяльності до першої чи другої категорії.
  2. Підготовка та подання повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, уповноваженому центральному чи територіальному органу, в залежності від категорії планової діяльності.
  3. Розробка звіту з оцінки впливу на довкілля.
  4. Складання оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля.
  5. Проведення громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля.
  6. Аналіз уповноваженим органом інформації, наданої в звіті з оцінки впливу на довкілля, будь-якої додаткової інформації, яку надає суб’єкт господарювання, а також інформації, отриманої від громадськості під час громадського обговорення.
  7. Надання уповноваженим органом мотивованого Висновку з оцінки впливу на довкілля, що враховує результати аналізу.
Правові та організаційні засади процедури здійснення ОВД встановлюються Законом України «Про оцінку впливу на довкілля».
Види планової діяльності, які підпадають під процедуру здійснення ОВД, визначені в статті 3 ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля» та розділені на першу та другу категорії.
У разі, якщо планована діяльність не справляє значного впливу на довкілля, вона не підлягає оцінці впливу на довкілля. Критерії щодо такої планованої діяльності визначені у Постанові Кабміну від 13 грудня 2017 року № 1010 «Про затвердження критеріїв визначення планованої діяльності, яка не підлягає оцінці впливу на довкілля, та критеріїв визначення розширень і змін діяльності та об’єктів, які не підлягають оцінці впливу на довкілля».
Процедура ОВД здійснюється виключно через Єдиний реєстр з оцінки впливу на довкілля.
Наша компанія має широкий досвід у здійснення процедури ОВД планової діяльності яка належить до першої категорії видів діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля та підлягають оцінці впливу на довкілля, зокрема планова діяльність пов’язана з реконструкцією котелень тепловою потужністю 50 мегават і більше, а також розширення та зміни включаючи перегляд або оновлення умов провадження планованої діяльності, реконструкцію, капітальний ремонт, перепрофілювання діяльності об’єктів будівництва.